Aktualności

DSC 3572 300W dniu 21 listopada 2017 r. odbyła się konferencja „Po pierwsze – zdrowie. Badania przesiewowe podstawą realnej profilaktyki zdrowotnej”, zorganizowana wspólnie z Marszałkiem Senatu RP – Panem dr Stanisławem Karczewskim. Inicjator tego wydarzenia prof. Henryk Skarżyński zaprosił do wysłuchania wystąpień wybitnych naukowców i klinicystów – lekarzy różnych specjalności oraz do udziału w debacie, która jest niezbędna do tego, aby w Polsce został opracowany, a następnie wdrożony, szeroko zakrojony program profilaktyki zdrowotnej.

Lista 100 2016 Statuetka 100Prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu zajął pierwsze miejsce w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, organizowanym przez redakcję miesięcznika „Puls Medycyny”. To ogromny sukces, zwłaszcza, że prof. Skarżyński został już zwycięzcą ubiegłorocznego rankingu.

„Nowoczesne technologie medyczne i ich wpływ na codzienną praktykę kliniczną w polskiej służbie zdrowia” to temat konferencji, która odbyła się w Senacie 7 czerwca 2016 roku z inicjatywy Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz prof. Henryk Skarżyńskiego Przewodniczącego Komitetu Nauk Klinicznych PAN, V-ce Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. W konferencji tej wzięli udział politycy, wybitni polscy lekarze oraz dziennikarze. Debatę otworzył Waldemar Kraska, Przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia, a jej moderatorami byli: prof. Henryk Skarżyński oraz red. Mariusz Gujski.

innowacje w otolaryngologii logoZapraszamy na Konferencję „Innowacje w otolaryngologii, wyzwania, możliwości praktyczne, perspektywy", która odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 17-19 września 2015r.

Więcej Informacji: http://www.laryngologia2015.pl/

 

 

medal PrixGalien sm

4 grudnia 2014 r. w Monte Carlo poznaliśmy laureatów międzynarodowego konkursu Prix Galien, który jest jednym z najbardziej znaczących konkursów na świecie, nagradzającym od 44 lat innowacyjne i najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji, medycyny i szeroko rozumianej ochrony zdrowia. W tym roku w kategorii „urządzenia medyczne" Złoty Medal - Grand Prix Międzynarodowej Edycji Konkursu zdobyła pierwsza w świecie Krajowa Sieć Teleaudiologii, której pomysłodawcą i twórcą jest prof. Henryk Skarżyński.